9.8.13

Najlepszy płyn do mycia podłóg ever!Jak w tytule, już nigdy więcej nie zamierzam kupować żadnego płynu do podłóg, bo sama potrafię zrobić lepszy. Cudownym składnikiem jest tu ocet, ale nie obawiajcie się zapachu. Po dodaniu olejku np. herbacianego, zapach octu nie jest już tak wyczuwalny. 
Po zastosowaniu omawianego płynu, podłoga się nie klei, jak to bywało z niektórymi płynami ze sklepu. Dzięki olejkowi pięknie pachnie, a przede wszystkim jest czysta.


Potrzebujesz
1/2 szkl. octu
6-7 kropel olejku herbacianego*
1 łyżka płynu do mycia naczyń
gorąca woda
opcjonalnie soda (do mocnych i tłustych zabrudzeń), osobiście nie dodaję

*olejek herbaciany ma właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące, dlatego go dodajemy. Można zastąpić eukaliptusowym o podobnym działaniu, można też dodać trochę innego, dla zapachu.

Robimy to tak:

płyn do mycia podłóg i powierzchni

1. Do wiadra wlewamy 1/2 szkl. octu.
2. Dolewamy parę kropel olejku herbacianego.
3. Dodajemy łyżkę płynu do mycia naczyń.
4. Zalewamy ok. 2 litrami gorącej wody.

Myjemy podłogę i czekamy aż wyschnie.

Tak przygotowanego płynu z powodzeniem możemy używać do czyszczenia innych powierzchni. Świetnie nadaje się do czyszczenia blatów, szafek, drzwi, ścian, jako że doskonale usuwa tłuste i uporczywe zabrudzenia. Wtedy proponuję dodać również trochę sody. Ja sprzątam tym całą kuchnię i łazienkę. Świetnie usuwa tłusty osad nad okapem i czyści płytki w łazience (usuwa kamień).

Używam od paru lat i nie zamierzam przestać.

Atka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz