9.8.13

Mgiełka zapachowa ułatwiająca zasypianie - coś wspaniałegoDzisiaj zaprezentuję wam moją alternatywę dla popularnych odświeżaczy powietrza. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób na wspaniały zapach w całym mieszkaniu. Po dodaniu olejku lawendowego otrzymujemy dodatkowo samodzielnie wykonaną mgiełkę do pościeli ułatwiającą zasypianie.Mgiełka do pościeli

Potrzebujesz
butelka ze spryskiwaczem*
soda oczyszczona
olejek lawendowy
ulubiony płyn do płukania tkanin 
ciepła woda

*najlepiej użyć butelki po zużytym odświeżaczu lub nowej, ewentualnie po jakimś środku do włosów; nie wolno używać pojemników po silnych detergentach czyszczących!!

Robimy to tak:

mgiełka zapachowa

1. Mój pojemnik jest mały, więc 1 łyżeczka sody wystarczy, do większego wsypujemy więcej.
2. Dolewamy odrobinę bardzo ciepłej wody, mieszamy aż soda się rozpuści.
3. Do roztworu dodajemy 1 łyżkę ulubionego płynu do płukania tkanin, ja uwielbiam Silan niebieski. Mieszamy.
4. Dodajemy ok. 10 kropel olejku lawendowego, który ułatwi nam zasypianie. Do większej butelki dodajemy odpowiednio więcej. 

Wszystko mieszamy i dolewamy ciepłej wody do pełna. Otrzymujemy taki oto wynalazek:

ułatwia zasypianie

Spryskujemy mgiełką pościel jakieś 10 min przed pójściem spać. Zapach jest cudowny. Aby wzmocnić terapeutyczne działanie olejku lawendowego, kilkoma kroplami można skropić poduszkę. Mgiełki można używać również do odświeżania zasłon, firanek oraz dywanów.

Odświeżacz powietrza

Wykonanie jak wyżej, z tym, że do półlitrowej butelki dodajemy 1 łyżkę sody, 1 nakrętkę płynu do płukania, olejek nie jest tutaj konieczny, można go pominąć lub zastąpić lawendowy innym, np. pomarańczowym lub eukaliptusowym. 

Tak wykonanym roztworem możemy spryskiwać dosłownie wszystko, dywany, wykładziny, firanki lub po prostu spryskiwać pokój. Po kilku powtórzeniach, zapach się utrwala i zostaje na dłużej. Szczególnie odczuwalny jest po wejściu do mieszkania. Polecam jak najmniejsze buteleczki, zapach się nie znudzi, bo za każdym razem może być inny. Przed użyciem koniecznie wstrząsnąć. 

Wypróbuj jak najszybciej!

Atka

1 komentarz: